Wirtualna wycieczka po Saloniku Fryzjerskim Jolanty Żurek w Dobrczu Wirtualna wycieczka po Domu Gościnnym Hoff w Trzęsaczu Strona internetowa z wirtualnym spacerem

Panoramy sferyczne - jak to się robi?

Oferujemy kompleksowe wykonanie wirtuanych wycieczek, jak i pojedynczych ujęć panoram sferycznych oraz giga panoram.

Panorama sferyczna, jest to połączenie 8 zdjęć zrobionych za pomocą aparatu cyfrowego wyposażonego w obiektyw szerokątny (fisheye) i zamocowanego do głowicy panoramicznej umożliwiającej obrót w dowolnym kierunku.
Zdjęcia łączone są następnie w specjalnym programie w panoramę sferyczną. Oczywiście tą sąmą metodą można wykonać panoramę cylindryczną (bez możliwości spojrzenie w górę i w dół). Tak stworzone pojedyncze panoramy sferycznę można łaczyć w wirtualne wycieczki np. po obiektach, pokojach i miejscach turystycznych. Do tak stworzonej prezentacji 360 stopni można dołączyć mapkę z lokalizacjami widoków, opisy obiektów i miejsc oraz podkład muzyczny i lektora.

Dla uniknięcia prześwietleń fragmentów zdjęć wykonywanych wewnątrz pomieszczeń (np. okna i otwarte drzwi) stosujemy technikę HDR. Technika ta polega na wykonaniu kilku ujęć tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a pozostała część prześwietlona. Pozwala ona otrzymać obraz sceny charakteryzujący się dużą rozpiętością tonalną i wyeliminowaniu miejsc prześwietlonych i niedoświetlonych.

e-mail: info@krainapanoram.pl               tel: 605 22 90 65               zobacz: Witacze miejskie i gminne Witacze, kompleksowe wykonanie